Sada suurimat maksuvõlglast on riigile võlgu üle miljardi krooni

 (24)
Sada suurimat maksuvõlglast on riigile võlgu üle miljardi krooni
rahaFoto: Ester Vaitmaa

Maksu- ja tolliameti andmeil võlgnevad 100 suuremat juriidilisest isikust maksuvõlglast riigile juuli alguse seisuga kokku 1,358 miljardit krooni, mis on 173 miljoni krooni võrra enam kui aasta alguses.

Suurimate maksuvõlglaste esikümnes on toiduaine- ja kinnisvarakontsern AS Luterma, kelle põhivõlg on maikuu 33,5 miljonilt kroonilt vähenenud 30,5 miljonile kroonile, teatas BNS.

Jätkuvalt on suurim maksuvõlg Maardus tegutsenud pankrotis OÜ-l Saltreks - 139 miljonit krooni. Tabelis on teisel kohal Polar Tekstiil OÜ, mis tegeles pealisrõivaste tootmisega. Firma põhivõlg on 85,9 miljonit krooni.

Maksuvõlglaste esikümnesse mahuvad veel pankrotis AS Onistar (võlg 33,7 miljonit krooni), Rosneft Eesti OÜ (32,9 miljonit krooni), Kommest Auto AS (30,5 miljonit krooni), AS Tungren (27,7 miljonit krooni), Gillian OÜ (22,8 miljonit krooni), Sakude AS (21 miljonit krooni) ja AS Q Vara (21 miljonit krooni).

Tuntumatest ettevõtetest on 16,4 miljoni krooni suurune maksuvõlg veel AS-il FG Investeeringud, endise ärinimega AS Fakto, ajakirjanduse andmeil skandaalse ärimehe Meelis Laoga seotud Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ, endine ML Investments Group, võlgneb riigile 11,6 miljonit krooni.

AS-i Suva ja AS-i Glaskek võlad ulatuvad kummalgi üle seitsme miljoni krooni.