Sadamaterminalid vaaguvad hinge

 (8)
Sadamaterminalid vaaguvad hinge
Foto: Ilmar Saabas

Muuga sadama väetiseterminalil, nagu ka söeterminalil on rasked ajad, sest kaupa Venemaalt pole tulnud ligi kaheksa kuud, masinad seisavad ja 15 terminalitöötaja asemel on alles jäänud ainult viis inimest.

"Kahjuks praegu me oleme sunnitud tegelema sellega, et koondame inimesi, saadame sundpuhkusele ning külmutame terve rea projekte, mida võiks ellu viia. Ühesõnaga - mitte kõige paremad ajad nagu paljudel teistelgi," nentis "Aktuaalsele kaamerale" väetiseterminali Dry Bulk Terminal juhatuse esimees Vladimir Volohhonski, vahendab ERR Uudised.

Kaubaveo maht Eesti Raudteel aasta lõpus suurenes ja nüüd saabus üle poole aasta Venemaalt ka esimene rongitäis kivisütt. Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni tegevdirektor Ago Tiiman nimetab kaubamahtude suurenemist siiski ajutiseks nähtuseks ning olukord transiidiäris on tema sõnul endiselt väga kehv.

Ehkki eelmise aasta lõpul kasvas Eesti Raudteel nafta- ja naftasaaduste vedu, on karta, et Ust-Luga moodsa masuuditerminali käiku andmisega kaob ka masuut meie raudteelt. Tiimani hinnangul juhtub see tõenõoliselt kas selle või tuleva aasta lõpus.