Saksa autotööstusel uus mure: VW, Daimler ja BMW said kahtlustuse terasekartellis

 (14)
Saksa autotööstusel uus mure: VW, Daimler ja BMW said kahtlustuse terasekartellis
BMW tehas Dingolfingis Müncheni lähedal.Foto: Michael Dalder, Reuters/Scanpix

Saksa konkurentsiametnikud otsisid juunis läbi kuue autotööstusega seotud ettevõtte peakorterid. Firmasid, kelle seas on ka autotootjad Volkswagen, Daimler ja BMW, kahtlustatakse terase ostmise kartellikokkuleppes.

On fakte, mis viitavad sellele, et monopolidevastaseid seadusi on rikutud ning nende faktide uurimiseks on tehtud läbiotsimisi, kinnitas Kay Weidner, Saksamaa föderaalse kartellivastase büroo esindaja meediale saadetud teates. Weidner ei nimetanud nimepidi ühtki ettevõtet.

BMW, VW, Daimler, Bosch ja ZF Friedrichshafen AG on meediale kinnitanud, et nende peakorterites on toimunud läbiotsimised ja et nad teevad uurijatega koostööd, vahendas Bloomberg. Kuuenda ettevõtte nimi pole veel teada.

Teras on üks peamine autoehituses kasutatav materjal; keskmiselt kulub ühe auto ehituseks 900 kilo terast. Kahtlustuse kohaselt on ettevõtted kasutanud terase ostul kunstlikke kokkuleppehindu.

Saksa konkurentsiametnikel on nagu ka Euroopa Komisjonil voli trahvida ettevõtteid konkurentsireeglite rikkumise pärast kuni kümne protsendiga nende käibest, kuid enamasti ei ole trahvid siiski nii kõrged olnud.