Saksa Lufthansa huvi SAS-i ostmise vastu on taas kasvanud

 (6)
Saksa Lufthansa huvi SAS-i ostmise vastu on taas kasvanud
Lufthansa

Saksa Lufthansa on varemgi Põhjala lennufirma SAS ostmise vastu huvi tundnud ja SAS-i kehva seisu tõttu sellest loobunud, kuid nüüd pärast SAS-i säästupaketi otsust on Lufthansa jälle pilgu SAS-i poole pööranud, kirjutab Dagens Nyheter.

Lufthansa müügidirektor Götz Ahmelmann ütles lehele, et Lufthansa tahab SAS-iga koostööd tihendada ega sule ust edasise ostmise ees. Ta tõdes, et see ei ole praegu aktuaalne, kuid võib juhtuda paari-kolme aasta pärast, vahendas BNS.

Lufthansa esindaja kinnitas, et firma peab Skandinaaviat väga oluliseks turuks. "See on meie suurim turg Euroopas, see kasvab ning seal on palju ärikliente," selgitas ta.

Kui firma osta, võib saavutada suuremat sünergiat, ütles Ahmelmann.

Ahmelmann nimetas SAS-i säästukokkulepet tähtsaks, kuna see annab firmale uue stardi. Tema sõnul ei ole lennunduses just palju firmasid, mis on suutnud nii põhjalikku muudatust teha. See loob eeldusi tulevikuks.

Lufthansal on 118 000 töötajat ja 400 tütarfirmat.

Küsimusele, kas Lufthansa käsitab SAS-i konkurendina, vastas Ahmelmann, et SAS on eeskätt partner, kellega koos asutati 15 aastat tagasi Star Alliance.