Saksa suurfirma rajab Sillamäele kontserni jaoks olulise tugipunkti

 (2)
Trammitee ehitus
Trammitee ehitusFoto: Anna Aurelia Minev

Infrastruktuuri ehitus- ja hooldusettevõte Leonhard Weiss RTE kavatseb rajada Sillamäele kontserni tugikeskuse, kuhu poolteise aastaga värvatakse tööle 20 inimest, kirjutab Põhjarannik.

Tee-ehituse, sealhulgas trammi- ja raudteede ehituse ja hoolduse, aga ka elektrivõrkude projekteerimise, ehituse ja hooldusega tegelev rahvusvaheline kontsern Leonhard Weiss rajab Sillamäele kontseni tugikeskuse, mille eesmärk on hakata tegelema nii sise- kui välisturu hangete monitooringuga.

"See tähendab ka abistavat rolli hinnakujundamisel ning pakkumisdokumentide koostamisel ja projektiaruandluses," rääkis ASi Leonard Weiss RTE juhatuse esimees Kalle Kask.

Kuna Leonhard Weiss on 20 aastaga laienenud nii Skandinaavia kui Baltimaade turgudele, nõuab see ettevõttelt suuremat operatiivsust ja kiirust sobivatel hangetel osalemiseks.

"Teatavasti on Leonhard Weissi grupp Eestis esindatud kolme ettevõttega, mis tegutsevad infrastruktuuri ehituse ja hoolde valdkonnas (rööbasteed, autoteed ja energeetika). Tugikeskuse pikem eesmärk on seda teenust pakkuda ka teistele grupi ettevõtetele," ütles Kask.