Saku ja A. Le Coq tõstsid üksmeelselt hinda

 (49)
Pudelid
Foto: Ilmar Saabas

Juhtivad õlletehased Saku ja A. Le Coq on aktsiisitõusu varjus oluliselt suurendanud vaadiõlle väljamüügihinda põhibrändidel justkui kokkulepitult sama summa võrra.

Kui näiteks pooleliitrise Saku Originaali ja Premiumi pudeliõlle väljamüügihind kallines alates eilsest sisuliselt vaid aktsiisitõusu ehk ühe eurosendi võrra, siis samade vaadiõllede liitri väljamüügihind tõusis koos aktsiisi ja käibemaksuga kokku 15 eurosenti. Kummastav on siinjuures see, et nii AS Saku Õlletehas kui AS A. Le Coq on oma eliitbrändide Saku Originaali ja Premiumi vaadiõllede liitri alghinda tõstnud võrdselt 11,3 eurosendi võrra, kirjutab Äripäev.

Küsimusele, miks A. Le Coq on oma eliitbrändi vaadiõlle hinda tõstnud samas suurusjärgus konkurendi eliitbrändiga, vastas ettevõtte juhta Tarmo Noop: "Me jälgime pidevalt konkurentide hindu ja lähtuvalt sellest kujundame oma hinnakirja."

Õlletehaste uus hinnakiri tähendab seda, et pubis istuva õllesõbra jaoks võib pooleliitrine õlletops maksta 7,5 senti ehk vanas rahas veidi üle krooni enam. Mitmed kõrtsiomanikud, kellega antud teemal vesteldud, lubavad, et vähemalt esialgu nad vaadiõlle hinda ei tõsta.