Sampo noolib endale veerandit Nordea pangast

 (1)
Sampo noolib endale veerandit Nordea pangast
Sampo kontserni suuromanik ja nõukogu esimees Björn Wahlroos.Reuters

Oma pangandusäri Danskele müünud Sampo finantskontsern soovib oma praegu 19,88-protsendilist osalust Põhjamaade suurimas pangas Nordeas vähehaaval kasvatada, nii et see jõuaks veerandi lähedale.

Aasta lõpul kavatseb Sampo oma osalust kasvatada üle viiendiku piiri, ütles Helsingin Sanomate teatel Sampo kontserni juht Kari Stadigh, kelle sõnul on nii suur osalus "väga hea vara".

"On võimalik, et vähehaaval suurendame oma osalust 22–23 protsendile, kuid ei usu, et ületaksime 25 protsendi piiri isegi pikas perspektiivis," ütles Stadigh Sampo aruandes.

Praegu peamiselt kindlustuse vallas tegutseva Sampo kontserni suuremad omanikud on Soome riik, pensionifondid ja Björn Wahlroos, kes on ühtlasi Sampo nõukogu esimees ja Nordea Bank AB nõukogu aseesimees. Kontserni kuuluvad varakindlustusselts If ning elukindlustusseltsid Sampo Life ja Mandatum Life.

Sampo Pank, mis müüdi paar aastat tagasi Taani päritolu Danske Bankile, ei kuulu enam Sampo kontserni. Kuid Nordea kaudu üritab Sampo vähehaaval pangandusärisse tagasi tulla.

Sampo teenis tänavu kolme esimese kvartaliga maksude-eelset kasumit 625 miljonit eurot (9,75 mld kr; mullu oli sama näitaja 664 miljonit eurot ehk 10,4 mld kr).