Saneerimist taotlenud Artigi suhtes alustati pankrotimenetlus


Saneerimist taotlenud Artigi suhtes alustati pankrotimenetlus
EPL Arhiiv

Täna alustati jaanuaris kohtule saneerimisavalduse teinud OÜ Artig KV pankrotimenetlus. Firma on maksuametile võlgu üle seitsme miljoni krooni makse ning krediidiinfost nähtub arvukalt maksehäireid pangandussektori ees.

Kohus nimetas ajutiseks pankrotihalduriks OÜ Haldur töötaja Toomas Saarma ning peatas Artig KV suhtes toimuva vara sundtäitmise ning samuti on ettevõttel keelatud ilma ajutise pankrotihalduri nõusolekute oma vara käsutada, kirjutas aripaev.ee.

Artig KV juhatuse liige on Marek Antoniak, kelle osalus firmas pärast mullust strateegiliste partnerite kaasamist langes 30 protsendini.
Ettevõtte maksuvõlg on 7,5 miljonit krooni, millele lisandub üle 551 000 krooni intressi ja lisaks on käesoleva aasta esimesest kolmest kuust üleval seitse pangandussektori maksehäiret, milledest kaks võivad küündida ühe miljoni kroonini ning üks on üle miljoni krooni, lisaks väikseimaid maksehäireid kuni 200 000 krooni.
Selle aasta jaanuaris taotles Artig KV ettevõtte saneerimist ning võttis taotluse järgmisel päeval tagasi, veebruaris ütles Artig KV saneerija ja Tartu Ülikooli majandusdoktorant Mart Jesse, et ettevõtte seisukord on küll väga raske, kuid mitte lootusetu.