Sanktsioonide ja odava nafta tagajärg: Venemaa plaanib elanikele toiduabi jagama hakata

 (79)
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev 1. septembril riigi toidupoode inspekteerimas.
Venemaa peaminister Dmitri Medvedev 1. septembril riigi toidupoode inspekteerimas.Foto: Scanpix, RIA Novosti

Venemaa elanike ostujõud on langenud ning inimestel on üha raskem täisväärtuslikku toidulauda katta ning ühe lahendusena näeb riik toidukaartide kasutuselevõttu.

Majandusministeerium kirjutab valitsusele saadetud strateegiakavas, et Venemaa elanike ostuvõime on lääneriikide sanktsioonide vastumeetmete, nafta hinna languse, rubla odavnemise ja inflatsiooni tõttu langenud ning ministeerium soovitab olukorda parandada toiduabi sisseseadmisega, kirjutab Vedomosti.

See peaks toimuma kaheetapiliselt. Esimene etapp aastani 2017 kannab koondnimetust „toidukaart“. Erinevatele elanike kategooriatele tehakse ettepanek kanda kaardile raha varem kokkulepitud kauba ostuks jaotamissüsteemis osalevatest kauplustest ja turgudelt.

Teises etapis aastatel 2018-2020 käivituks sotsiaalne toitlustamise süsteem. See oleks kas tasuta või maksuline. Moskva oblastis ning reas teistes piirkondades antakse vähekindlustatud inimestele toiduainete ostuks raha.

Ministeeriumi ettepanekul lubatakse kaardisüsteemiga soetada vaid värskeid ja kiiresti riknevaid toidukaupu.

Ministeeriumi kava näeks ette, et vähekindlustatud inimesed ka ise kaardile raha kanda ning eelarvest lisatakse sinna 30-50%.