Sanktsioonidest tulenev seisak Nord Stream 2 töös võib olla ajutine

 (85)
Allseas laev Solitaire, mis Läänemeres Nord Stream 2 gaasitoru paigaldab, on ajutiselt töö peatanud.
Allseas laev Solitaire, mis Läänemeres Nord Stream 2 gaasitoru paigaldab, on ajutiselt töö peatanud.Foto: Stine Jacobsen, Reuters/Scanpix

Kuigi Vene gaasijuhtme Nord Stream 2 avamerepaigaldusega tegelev ettevõte Allseas peatas seoses USA sanktsioonidega töö, ei saa välistada võimalust, et tegu on vaid ajutise seisakuga, vahendab ERR-i portaal uudistesaadet "Aktuaalne kaamera".

Allseas teatas, et ootab USA võimudelt selgitusi sanktsioonide kohaldamise kohta. Eelneva informatsiooni kohaselt võidakse sanktsioonide kehtestamise korral Allseas'i vara USA-s blokeerida, igasugused tehingud Ühendriikide jurisdiktsiooni all keelustatakse, ettevõte lõigatakse ära USA turust ning selle juhtidel keelatakse Ühendriikidesse siseneda. Ähvardused on tõsised ning välisminister Urmas Reinsalu hinnangul võib kogu gaasijuhtme projekt seisma jääda.

"Võib küll juhtuda. Iseenesest on üllatav, et USA kongress nii viimasel hetkel selle kehtestas, sest tegelikult juba suvel anti asjad sisse ja kusagil 100 kilomeetrit on jäänud veel seda trassi tegemata. Aga seda ei saa välistada, sest selge on, et seal on globaalsed firmad taga ja USA sanktsioonide alla sattumine võib nende äritegevust väga valusalt haavata," rääkis Reinsalu.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist või vaata allolevast saatelõigust.