SAS üritab Nordicat ka Stockholmi liinilt välja süüa

 (25)
Nordica
Nordica värvides BombardierFoto: Karin Kaljuläte

Rahvuslik lennukompanii Nordica, mille peamiseks eesmärgiks on tagada Tallinnast häid lennuühendusi peamistesse ümberistumisjaamadesse, oli sunnitud konkurent SAS-i väljakurnamistaktika tõttu Kopenhaageni liini juba sügisel sulgema.

Odavate hindadega Nordica liinilt välja söönud SAS on sestpeale hindu kõvasti tõstnud, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Eesti suurima reisikorraldaja Estraveli andmetel maksis ühe otsa lennupilet Kopenhaagenisse möödunud aasta esimeses kvartalis, mil otseliini opereerisid nii Estonian Air kui SAS, keskmiselt 278 eurot. Sügisel, mil Estonian Airi vahetas välja Nordic Aviation Group (nüüdne Nordica), suutis viimane Kopenhaageni liinil püsida vaid nädala ja andis alla: SAS-i taktikaga ei suudetud konkureerida.

Monopoolsena Kopenhaageni otseliini turule jäänud SAS asuski hindu jõudsalt ülespoole kruvima: tänavu esimeses kvatalis maksis ühe otsa pilet juba keskmiselt 354 eurot ehk 27% rohkem kui aasta varem. Seejuures kütusehinnad on aastaga ju pigem langenud kui tõusnud.

Nimelt sättis Skandinaavia lennukompanii oma lennud samadele aegadele ning hoidis hindu madalamana.

Paraku aga ei rahuldunud SAS üksnes Kopenhaageni liini monopoliseerimisega. Nüüd käib samasugune külakurnamise taktika ka Stockholmi liinil, kus lennud on sätitud samadele aegadele ning konkureeritakse ka hindadega.