Säuts läheb kalliks maksma: USA järelevalve nõuab Teslalt 20 miljonit dollarit trahviraha ja Elon Muski tagasiastumist ettevõtte nõukogust

 (77)
Tesla juhatuse esimees Elon Musk.
Tesla juhatuse esimees Elon Musk. Foto: Scanpix, REUTERS

Elon Musk peab loobuma Tesla nõukogu esimehe kohast ja maksma 20 miljonit dollarit trahvi, et lõpetada tema vastu algatatud kriminaalasi poolte kokkuleppel, kirjutab Bloomberg.

Nimelt teatas USA väärtpaberijärelevalve SEC neljapäeval, et süüdistab Tesla juhatuse esimeest Elon Muski väärtpaberipettuses. Põhjuseks on Muski Twitteris tehtud valed ja eksitavad säutsud, kus ta teatas, et Tesla viiakse börsilt minema ostes väikeaktsionärid välja.

Nimelt saatis Musk 7. augustil enam kui 22 miljonile Twitteri jälgijale säutsu, et ta võib Tesla börsilt ära viia, makstes 420 dollarit aktsia eest, kusjuures rahastus on juba kindel.

SEC on menetluse lõetamiseks pakkunud välja, et Musk võib alles jätta Tesla juhatuse esimehe koha, kuid peab nõukogu esimehe kohalt lahkuma 45 päeva jooksul ja ´vähemalt kolmeks aastaks. Samuti peab Tesla maksma 20 miljoni dollari suuruse trahvi.