Savisaar Ühistupangast: Finantsinspektsioon käitus väga ülbelt

 (39)
Valimis reklaam 2015
Erki Savisaare valimisreklaam 2015Foto: Karli Saul

Keskerakondlasest Riigikogu liige Erki Savisaar kurtis Ärilehele, et Finantsinspektsioon lükkas Ühistupanga tegevusloa taotluse tagasi seda läbi vaatamata. Nad isegi ei hinnanud Ühistupanga äriplaani.

“See on Finantsinspektsiooni poolt väga ülbe käitumine,” nentis Savisaar.

Finantsinspektioon küsis meilt täiendavalt informatsiooni, mida meil ei olnud. “Nad ei vaevunud seda Prokuratuurist isegi küsima,” ütles ta.

Samuti tõi ta välja, et Edgar Savisaar ei saanud Tallinna linnavalitsuse juhina alla kirjutada, sest tema volitused olid peatatud ja tal ei olnud allkirjaõigust. Linnapea kohusetäitja allkiri inspektsioonile ei kõlvanud.

“Kui Ühistupanga juhatus teeb ettepaneku minna finantsinspektsiooni vastu kohtusse, siis ühistu koosolek arutab seda,” lausus Savisaar. “Finantsinspektsioon on oma volitusi ületanud.”

Tema sõnul on ka olulise osaluse teema pseudoteema, sest osaluse suurusele vaatamata on igal ühistu liikmel võrdne hääleõigus ehk üks hääl.

Savisaar ütles, et kuna Finantsinspektsiooni tegevust rahastavad kommertspangad, siis ilmselt kardavad kommertspangad turule tulevat konkureerivat Ühistupanka.

“Tundub, et valitseb isiklik vimm Savisaare vastu,” lausus ta.