Schröder Moskvas: kogu EL tahab Nord Streami!

 (82)
Schröder Moskvas: kogu EL tahab Nord Streami!
Gerhard Schröder ITAR-TASS

Moskvas viibiv Saksamaa endine liidukantsler Gerhard Schröder, kes teenib nüüd gaasihiiu Gazpromi huve, teatas, et torujuhe on kogu Euroopa Liidu huvides.

Ajakirjanikke oli pressikonverentsile kogunenud niivõrd palju, et nende lõputu küsimustevoor tuli lõpetada üsna omapärasel viisil - tulede kustutamisega, märgib telekanal Vesti-24.

Projekti kohaselt hakkab Läänemerd läbiv gaasitoru Nord Stream tööle juba 2011. aastal teatas samanimelise kompanii juht Schröder infoagentuuri Novõi Region vahendusel.

Endine Saksa kantsler märkis, et gaasijuhe pole kasulik ainult Gazpromile, vaid on seda ka Lääne-Euroopale, kuna võimaldab tarnida gaasi otse ja ilma vahendajateta. Saksamaa loodab samas, et Nord Streami kaudu saabuv kütus saab olema odavam, kuna enam ei tule tasuda transiidikulusid.

Lisaks Vene Gazpromile on Nord Streami aktsionärideks ka sakslaste BASF ja E.ON Ruhrgas ning Hollandi Gasunie. Lisaks lekkis hiljuti meediasse info, et projektiga on liitumas ka prantslaste kontsern GDF Suez.

Schröder rõhutas ka ajakirjanikele, et praegune projekt vastab kõikidele ökoloogilistele nõudmistele ja sellest on huvitatud kõik Euroopa Liidu liikmed.