Seakatku puudutav teave koondati ühele veebilehele

 (1)
Ekseko sigala
Kogu info seakatku kohta on koondatud ühele veebilehele.Foto: Rauno Volmar

Alates tänasest on sigade Aafrika katku puudutav teave leitav ühelt veebilehelt, mis koondab olulisema info ohtliku loomataudi ja selle vältimise võimaluste kohta.

„Sigade Aafrika katk on väga ohtlik ja nakkav taud, mis võib puhkemisel põhjustada seakasvatussektorile suurt majanduslikku kahju. Samas on meist igaühel võimalik aidata kaasa, et vähendada selle Eestisse levimise tõenäosust,“ ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel.

„Seepärast koondasime veebilehele olulisemad soovitused nii seakasvatajatele, jahimeestele kui ka näiteks seenelistele ja marjulistele," lisas ta.

Amet on veebilehele koondatud teabe sigade Aafrika katku, selle leviku, kehtestatud piirangute ja ennetavate tauditõrjemeetmete kohta. Samuti on veebilehel piirkondlike veterinaarkeskuste kontaktid ja valik korduma kippuvaid küsimusi seakatku kohta.

Veebileht valmis veterinaar- ja toiduameti ning põllumajandusministeeriumi koostöös.

Lätis, Leedus ja Poolas on viimastel kuudel diagnoositud mitmeid sigade Aafrika katku juhtumeid. Seni Eestis sigade Aafrika katku diagnoositud ei ole, kuid 40 kilomeetri ulatuses Läti piirist on kehtestatud puhvertsoon. Sigade katk inimestele ohtu ei kujuta.