SEB alustab Balti kinnisvara müüki


SEB alustab Balti kinnisvara müüki
----

SEB on otsustanud müüa oma Eestis, Lätis ja Leedus asuva kinnisvara. See on vastavuses panga strateegiaga, mille kohaselt pank kinnisvara ei oma ja ostab sisse kõiki neid tegevusi, mis ei ole osa panga põhitegevustest.

SEB kinnisvaraportfell koosneb ühest müügi- ja tagasirendi portfellist, mis sisaldab 47 objekti, kus SEB kavatseb olla pikaajaliseks üürnikuks ja ühest äriportfellist, mis sisaldab 16 objekti, mida hetkel üüritakse peamiselt teistele üürnikele või kus SEB kavatseb olla üürnikuks vaid lühiajaliselt. Äriportfell koosneb peamiselt suurtest märkimisväärse arenduspotentsiaaliga kinnisvaraobjektidest atraktiivsetes paikades.

Portfelli kogu bilansiline maksumus on 104 miljonit eurot.

"See on kinnisvarainvestorite jaoks ainulaadne võimalus investeerida suurde portfelli, kus objektid asuvad kõigis kolmes Balti riigis," räägib SEB Eesti Ühispanga juht Mart Altvee.

SEB nõustajateks kinnisvara müügiprotsessis on Catella Corporate Finance, SEB Enskilda ja SEB Vilfima. Pakkumised tuleb esitada enne 2007. aasta 16. jaanuari ja müügi eeldatav lõpptähtaeg on 2007. aasta esimene kvartal.