SEB avaldas majapidamiste maksepuhkuste statistika. Neil on klientidele selge soovitus


SEB.
SEB.Foto: Madis Veltman

Eriolukorra teise kuu jooksul vajas maksepuhkust kokku ligi 900 majapidamist, mis on 500 võrra vähem kui eriolukorra esimese kuu jooksul. Maksepuhkuste jaotus laenude kaupa jäi eraklientide puhul endiselt samaks: umbes 60% maksepuhkustest küsiti seoses eluasemelaenuga, ülejäänud 40% seoses väikelaenude, krediitkaartide ja liisingute maksetega.

„Kuigi hetkel näeme maksepuhkuste taotlemise trendi mõningast vähenemist, on selle põhjal veel vara kaugeleulatuvaid järeldusi teha, sest väljavaade on ebakindel ja turu nähtavus on suhteliselt madal. Loodame, et nii nagu eriolukorra lõppemise järgselt piirangud samm-sammult vähenevad, nii muutub majanduskeskkonna perspektiiv edaspidi järk-järgult selgemaks. Pangana oleme endiselt valmis oma kliente nii headel kui ka keerulistel aegadel toetama. Meie peamiseks sõnumiks on palve pöörduda panka kohe, kui on näha, et maksetega võiksid probleemid tekkida, näiteks kui töötasu on oluliselt vähenenud, töökoht on kadumas või kadunud ja vajatakse lisaaega uue töökoha leidmiseks," kommenteeris SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

Maksepuhkuse taotlemise ja allkirjastamise protsess on SEBs täielikult digitaliseeritud ning kliendil ei ole vajadust selleks pangakontorit külastada. Täpsem info maksepuhkuse taotlemise kohta asub siin.

„Pakume oma klientidele maksepuhkust nii eluasemelaenu-, väikelaenu-, liisingu- kui ka püsimaksega krediitkaadi lepingutele. Neile, kes plaanivad uute finantskohustuste võtmist, soovitame seda põhjalikult kaaluda, hinnates nii oma tänast sissetulekut ja kohustuste taset kui ka tuleviku väljavaadet." lisas Ainar Leppänen.