SEB kinnisvaramessid tasusid end ära, laiemalt eluasemelaenude buumi ei ole


Mängutuba
MängutubaFoto: Tanel Meos

Swedbanki ja Nordea täna avaldatud tulemustest ei paista hüppelist eluasemelaenude väljastamist, küll aga kasvas II kvartalis aastaga SEB pangas väljastatud eluasemete maht 35%. Üleüldise eluasemelaenude buumi ei paista.

Küll aga panustas SEB II kvartalis eluasemelaenude väljastamisele, korraldades 18. aprillis Tallinnas Tornimäe kontoris, Tartus Ülikooli kontoris ja Pärnu kontoris Uue kodu päeva.

„Eraisikute laenuportfell on aastaga suurenenud, kuid buumist või liiga kiirest kasvust rääkida ei saa,“ teatas SEB pank. „Pigem on kasvu mõjutanud kinnisvara hindade tõus ning sellest tulenev keskmise laenusumma suurenemine.“

Klientide finantsteadlikkus ja vastutustundlikkus kasvanud, näiteks 70 protsenti tänastest eluasemelaenudest võetakse koos laenukaitse kindlustusega, mis kaitsevad laenuvõtjat makseraskuste tekkimise eest. Pankade eluasemelaenude tingimused ning välised regulatsioonid on samas muutunud rangemaks.

Võrreldes 2014. aastaga on eluasemelaenusummad SEB pangas keskmiselt veerandi võrra suuremad. Aktiivsemad eluasemelaenu võtnud piirkonnad olid Harjumaa ja Tartumaa.