Sel nädalavaheatusel on avatud Lõuna-Eesti ajaloolised tööstuspärlid: veskid ja vabrikud

 (2)
Leevaku hüdroelektrijaam
Leevaku hüdroelektrijaamFoto: Raivo Tasso

Sellel nädalavahetusel ehk 5.-7. oktoobrini on Eesti-Läti ühisprojekti Industrial Heritage raames külastajad oodatud Lõuna-Eesti veskitesse ja vabrikutesse.

„Meie projekti eesmärk on äratada ellu kasutuseta seisma jäänud tööstusobjektid, et teha neist turismi sihtpunktid ning edendada turismi maapiirkondades,” ütles projekti „Industrial Heritage” Eesti koordinaator Sille Roomets. „Tööstuspärandi väärtustamine on praegu Euroopas kasvav trend. Läbi nende objektide saame inimestele tutvustada meie tööstuse ajalugu ja tehnoloogia arengut.”

Lõuna-Eestis ootavad külastajaid
Tartumaal: Hellenurme vesiveski, A le Coq'i õllemuuseum, Trüki- ja paberimuuseum ja Alatskivi ait-kuivati
Jõgevamaal: Siimusti keraamika
Viljandimaal: Lahmuse vesiveski ja Mõisaküla muuseum
Põlvamaal: Leevaku hüdroelektrijaam-muuseum ja Räpina paberivabrik
Võrumaal: Ööbikuoru hüdrotöökoda ja Süvahavva villavabrik

Sama projekti raames saab järgmisel nädal, ehk siis 13.-15. oktoobrini, külastada ajaloolisi tööstusobjekte Kurzeme maakonnas Lätis.

Projekt Indusrial Heritage kestab kaks aastat ning selle raames korrastatakse 26 ajaloolist tööstuspärandiobjekti Eestis ja Lätis, koolitatakse objektide haldajaid turismi- ja tootearenduse teemadel ning tehakse igakülgset koostööd objektide turundamisel. Projekt on rahastatud Interreg Eesti-Läti programmist kogumaksumusega 1,4 miljonid eurot. 2018. aasta on Euroopa kultuuripärandiaasta ning oktoober on pühendatud tööstuspärandile.