Sester jättis piimatootjad ilma 2,8 miljonist eurost erakorralisest abist

 (167)
Rahandusministeeriumi pressikonverents
Rahandusminister Sven Sester rahandusministeeriumi pressikonverentsilFoto: Ilmar Saabas

Rahandusminister Sven Sester lükkas tagasi eelmise põllumajandusministri Ivari Padari palve eraldada valitsuse reservist piimatootjatele erakorralise abi andmiseks 2,8 miljonit eurot, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Põllumajandusministeerium taotles erakorralist abi seoses Venemaa poolt eelmise aasta augustis kehtestatud impordipiirangute mõjul kujunenud ebasoodsa piima ja piimatoodete turuolukorra jätkumisega ning vajadusega võtta täiendavaid siseriiklikke meetmeid aitamaks ära hoida piimatootjate pankrotilainet.

Rahandusminister märkis oma eilses vastuses põllumajandusministeeriumile, et eelnõu materjalidest ei selgu, kuidas täpselt ja kellele hakatakse toetust jagama, et oleks tagatud sihipärasus ning meede täidaks oma eesmärki ehk tõstaks piimasektori konkurentsivõimet ning tooks kriisist välja.

"On tähelepanuväärne, et uute turgude osas on juba konkreetsed tulemused olemas ehk sõlmitud on esimesed lepingud juustu ja lõssipulbri ekspordiks Jaapanisse," toob kiri välja positiivsed arengud.