Sester sõidupäevikute kaotamisest: seadus ei ole kavandatud moel rakendunud

 (14)
NARVA - 1 piiripunkt avamine
Sven Sester.Foto: Sergei Stepanov, NPA

Rahandusminister Sven Sesteri sõnul analüüsitakse praegu ministeeriumis, kuidas muuta ettevõtluses kasutatavate autode erakasutuse maksustamist kasutajatele tänasest lihtsamaks, sealhulgas kaotada nende autode puhul sõidupäeviku pidamise nõue.

„Olen seda teemat arutanud ettevõtlusorganisatsioonidega ja nende arutelude pinnalt on selge, et tänane seadus pole kavandatud moel rakendunud. Ühest küljest on süsteem keerukas, teisalt on segakasutuses (töö- ja erasõidud) autosid märksa rohkem kui neid, millelt makse tasutakse,“ põhjendas Sester.

Lahenduse otsimisel ollakse Sesteri sõnul võetud eelduseks, et eesmärk pole eelarvetulu kasvatamine, vaid lihtsam ja paremini järgitav maksuarvestus selliste autode puhul.

Töö lahenduse väljatöötamisega aga alles käib. „Tahan enne selle väljapakkumist pidada veel nõu ettevõtjatega, keda need muudatused otseselt puutavad,“ märkis minister.

Valitsus on riigikogule ette valmistamas firmaautode maksustamise ja sõidupäevikute kaotamise eelnõu.

"Sõidupäevikute täitmise nõude kaotamine on kindlasti mõistlik samm ja loodan, et vastav eelnõu jõuab ka sel poolaastal riigikokku jõuab,” on teemat kommenteerinud riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer.