Shermani rahalaev tuli Kruudalt-Tusovilt

 (14)
Oliver Kruuda
Foto: DELFI

Skanska endistele võtmetöötajatele kuuluv uus ehitusfirma Sherman on sõlminud üle poole miljardi eest ehituslepinguid, millest lõviosa on tulnud Oliver Kruuda ja Mati Tusovi firmadelt.

Pärnu maanteel otsib Kruuda ja Tusoviga koostööd ka Skanska endiste tippjuhtide Jaanus Otsa ning Olaf Hermani arendusfirma Otsa & Herman Grupp, kirjutab Äripäev.

Kõigest aastaga on nullist alustanud ettevõtte Sherman saanud ehituslepingud juba 600 miljoni krooni eest. “Seal on Eesti parimad ehitajad koos. Kui palkate Müürsepa Kalevisse ja Kalev hakkab võitma, siis ei pane see ju imestama. Ehituses loevadki inimesed,” ütles oma endiste alluvate kohta Skanska endine juhatuse liige Olaf Herman.

Herman lükkas ümber seose Shermaniga. “Ehitamine on nooremate meeste ala, seal on suur pinge, kindlad tähtajad. Üle 50aastastele sobib kinnisvaraarendustöö rohkem,” selgitas Herman.

Skanska endised juhid lahkusid ettevõttest väidetavalt ettevõtte kõrvalt aetud kinnisvaraäri tõttu ning nad asutasid uue ehitusfirma Sherman. Eelmise aasta detsembris asus Skanskat juhtima Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimees Olle Horm.