“Uurimistulemuste kohaselt olid lae riputid üle koormatud, mistõttu on selge, et Merko tegi tõsiseid vigu nii kino projekteerimisel kui ehitamisel,” ütles Solarise tegevjuht Anneli Palvadre, kelle sõnul vastutas projekteerimise eest Merko Ehitus ning ehitamise eest Merko Ehituse ja Skanska EMV konsortsium. Palvadre pidas kahetsusväärseks, et ka omanikujärelevalvet teostanud OÜ Ahti Väin Konsult ei suutnud neid vigu õigeaegselt tuvastada.

Amet ühtegi ettekirjutust ei teinud, kuna kõik puudused on tänaseks kõrvaldatud ja kinosaalid külastajatele igati turvalised.

"Peame vaid saatust tänama, et projekteerija-ehitaja praak ei toonud kaasa ohvritega lõppenud õnnetust,” märkis Palvadre. “Mõned kümned miljonid kahjusid on sellise suurusjärgu hooletuse eest väike hind,” avaldas Palvadre nördimust, et tänaseni pole sedavõrd lugupeetud ehitaja tehtu eest vastutust võtnud ja kahju hüvitanud, mistõttu oli Solaris Keskus sunnitud Merko Ehituse ja Skanska EMV kohtusse kaebama.

TJA raporti kohaselt on ripplae ehitusel kasutatud riputi tootja poolt määratud koormuspiiriks 25 kg. Merko Ehituse poolt koostatud ripplae projekti analüüsimisel tuvastas TJA, et see koormuspiir oli ületatud juba ripplae omakaaluga, arvestamata seejuures koormust suurendavat varutegurit 1,2 (hoolikas projekteerija projekteerib sarnased konstruktsioonid 20% koormusvaruga).

Ehitusprojekti projektjoonis, mille kohaselt ehitati varisenud kinosaali ripplagi, ei vastanud TJA arvates seega õigusaktides ehitusprojektile esitatavatele nõuetele - projektis toodud riputite sammu järgides ei olnud võimalik ehitada ohutut ja stabiilset laekonstruktsiooni, lisaks ei selgunud projektjoonise põhjal üheselt ripplae konstruktiivne lahendus, paigaldusviis ja konstruktsioonile mõjuvad koormused. Paraku püstitas ehitaja ripplae, mis ei vastanud isegi nimetatud puudulikule ehitusprojektile.