Soome analüütikud: miks noroviirus Tallinki aktsiat ei nakata?

 (5)
Tallinki ja Viking Line laevad. Tallinna linn ja sadam
Viking XPRS ja Silja EuropaFoto: Vallo Kruuser

Kauppalehtis võrdlevad Soome analüütikud täna Läänemere noteeritud laevafirmade aktsiaid, eelistades Viking Line'i aktsiat Tallinkile, mille aktsia kõrget hinnataset pole kõigutanud isegi noroviiruse puhang kahel laeval just kõrghooaja alguses.

"Tallinki aktsia kurss on keskpika ajavahemiku kõrgeim, ehkki pelikan on lennanud turbiini just hooaja algades," ütles ajalehele Soome Nordneti aktsiaanalüütik Jukka Oksaharju.

Oksaharju hinnangul on lähemal ajal Tallinki aktsiale pigem müügi- kui ostusurve, samas kui Viking Line'i aktsia P/B-suhe, ehk turu- ja raamatupidamisliku väärtuse suhe on aktraktiivsem ning ka dividendipoliitika on hea.

Vikingit eelistab kahest laevafirmast ka Soome üks tuntumaid erainvestoreid Erkki Sinkko.

Oksaharju lisab siiski, et pikemas perspektiivis võib investor investeerimisobjektiks valida Tallinki sama hästi kui Vikingi.

Ühe kuuga on Tallinki aktsia kerkinud Tallinna börsil 4,4%, poole aastaga 22,8% ja aastaga 35,5%. Täna hommikul maksis üks Tallinki aktsia 1,03 eurot.

Ka Vikingi aktsia on teinud aastaga kolmandiku (täpsemalt 34,4%) tõusu, kuid viimase kuuga on hind kukkunud poole protsendi võrra. Täna hommikul kauples aktsia 21,9 euro juures.