Soome ehitusettevõtete esindaja Eesti ehitajatele: kui ei ole vältimatut vajadust koju minna, jääge Soome

 (4)
Soome ehitusettevõtete esindaja Eesti ehitajatele: kui ei ole vältimatut vajadust koju minna, jääge Soome
Foto: Vallo Kruuser

Soome ehitusettevõtete esindusorganisatsiooni Rakennusteollisuus RT tegevjuhi Aleksi Randelli sõnul tekitab Soome piirivalve Eesti tööjõu pendelrände keeld tõsise probleemi Lõuna-Soome ehitusobjektidele, kui suur osa eestlastest koju sõidab ega saa enam Soome tagasi, vahendab Kauppalehti.

Randelli sõnum Eesti ehitajatele on selge: „Kui ei ole nüüd vältimatut vajadust minna Eestisse ja tahetakse katkestusteta tööd jätkata, tasub praegu Soomes püsida.“

„Objektidel tehakse epideemiaolukorras asjakorraldusi, millega tahetakse kindlustada võimalikult ohutu töötamine ka epideemia ajal. Inimeste tervena püsimine ja tööde jätkumine on nii töötajate kui ka ettevõtete ühine huvi,“ teatas Randell.

Veel eile valitses arusaam, et Soome ja Eesti vaheline tööliiklus võib reisipiirangutest hoolimata jätkuda pea tavapäraselt, aga Soome piirivalve teatas eile hilisõhtul, et siseministeeriumi otsusega lubatakse piiri ületamist püsiva töösuhte alusel alates pühapäevast vaid Rootsi ja Norra piiril loomulikes töölkäimispiirkondades. Eesti tööjõule läheb piir aga täielikult kinni.

Uusimaa maakonnas on umbes kolmandik ehitustöölistest välismaalased ja neist valdav osa eestlased. Nii võib eestlaste jäämine piiri taha tekitada ehitustel kiiresti tööjõupuuduse ja mõjutada ehituste kulgemist.

„Piiride sulgemisega tahetakse loomulikult aeglustada epideemia levimist. Et epideemia jätkub oletatavasti pikalt, oleks riigil ja tegevusvaldkonnal nüüd hea koos hinnata, milliste teguviisidega oleks võimalik lubada töölkäimisliiklust selle akuutse esimese faasi järel,“ ütles Randell.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!