Soome leht: veider BigBank pakub kõrgemat intressi

 (9)
Soome leht: veider BigBank pakub kõrgemat intressi
Foto: Andres Putting

Soome ajaleht Helsingin Sanomat kirjutab, et Eesti rahandusturu väike veidrik BigBank pakub Soome pangandusturul teistest pankadest kõrgemat, kolmeprotsendilist hoiuseintressi.

Eelmise aasta novembris Soomes tegevust alustanud BigBankil on õnnestunud saada Soomes 250 hoiustajat ja kokku 5 miljoni euro (78 miljoni krooni) väärtuses hoiuseid, kirjutab Helsingin Sanomat.

„Oleme oma lühikese tegevusperioodiga rahul,” ütles panga juht Targo Raus.

Kõrged hoiuseintressid on Rausi sõnul võimalikud seetõttu, et väike pank peaks ka ise finantsturgudelt laenates sama suuri intresse maksma.

Soomes läks esmaspäeval pankrotti väike Sofia pank, mis tekitab klientides väikest rahutust. Kuidas võib pank nii lihtsalt kokku kukkuda?

Finantsjärelvalve ekspertide hinnangul toimub pangakrahhe Soomes äärmiselt harva. Sofia panga krahh tulenes sellest, et uue üritajana turule tulnud pank ei suutnud oma tegevust kasumlikuks muuta.

„Ma ei mäleta esimese hooga ühtegi [pangakrahhi],” ütles panganduskonsultant ja riigiteaduse doktor Heikki Koskenkylä. Sofia panga krahhi ei saa aga tagantjärele vaadatuna üllatuseks pidada.

„Hoiatav õppetund selle kohta, et Soome pangandusturg hakkab täis saama,” ütles Koskenkylä.