Soome majandusnobelist: pagulased võiksid saada madalama palgaga tööd

 (45)
Soome majandusnobelist: pagulased võiksid saada madalama palgaga tööd
Soome president Sauli Niinistö (keskel) ja majandus-Nobeli preemia saanud Bengt Holmström (paremal) täna Soome presidendi residentsis Kultarantas alanud tulevikukonverentsil.flickr.com/photos/tpkanslia

Tänavu nn majandus-Nobeli saanud Bengt Holmström ütles Soome valitsuskriisi kommenteerides, et loodab, et pagulastevastasus pole tõusuteel. "Soome vajab pagulasi, neil tuleks lubada tööd teha. See tähendab, et nad võiksid teha tööd madalama palgaga," ütles ta.

Soome rahvusringhäälingule Yle presidendi residentsis Kultarantas antud intervjuus rääkis professor Holmström, et ootab valitsuskriisi kiiret lahenemist.

"Potentsiaalseid lahendusi tundub olevat laual. Kõige paremal juhul suudavad nad kirjutada endale selgema valitsusprogrammi, mis on ka aktuaalsem kui praegune," ütles Holmström. "Halvimal juhul peatuvad mitmedki algatused, nagu sotsiaalsüsteemi uuendus ja muud, ning sellest oleks kahju."

Holmströmi sõnul pole ebakindlus kunagi majandusele hea. "Oleks tõeliselt kehv, kui kriis pikeneks ja majandus läheks taas vussi," märkis ta.

Majandusnobelist Holmström rääkis presidendile Sauli Niinistöle täna, et loodab, et Soome saab aru uute reformide vajalikkusest. "Ennekõike on vaja tööturgudele paindlikkust," ütles ta.

Professori sõnul on vaja ka pagulastel lubada tööd teha ja seda ka võimalusel madalama palgaga.