Soome töönõukogu: toidukullerid on töötajad, mitte ettevõtjad

 (3)
Toidukuller
ToidukullerFoto: Priit Simson

Soome töönõukogu otsustas, et toidu kojuveo teenust pakkuvad ettevõtted peaksid kullereid kohtlema kui töötajaid, seejuures tekib kulleritel õigus võtta puhkust ja saada haiguspäevade eest hüvitist. Praegu palkavad ettevõtted kullereid töövõtulepingutega, mille puhul need õigused ei rakendu, kirjutab ERR.

"Isegi, kui nõukogu arvamus pole seaduslikult siduv, on see siiski tähtsaks suuniseks. Nõukogu seisukohtadest on Soomes mõjutatud tuhanded inimesed, kes sel platvormil töötavad," ütles Soome tööminister Tuula Haatainen Yle vahendusel.

Haataineni sõnul valmistub Soome valitsus vastu võtma ka seadusemuudatusi, mis kojuveo teenuste platvormide tööd paremini määratleks.

Kullerite heaolu eest võitleva kampaania Justice4Couriers ("Õiglus kulleritele" - toim.) eestkõneleja Tuomas Tammisto ütles, et selline otsus tuli talle üllatusena, kuid see oli positiivne üllatus.

"Endise kullerina saan öelda, et on ka selliseid kullereid, kes tahavad FIE-dena või vabakutselistena töötada, aga see otsus ei takista neil ka selle tegemist," sõnas Tammisto.

Loe pikemalt ERRist.