Soome tõstab pärast jaanipäeva järsult siidri ja longero maksumäära

 (9)
Alkohol
Longero kallineb Soomes kohe pärast jaanipäeva.Foto: Ilmar Saabas

Põhjanaabrite ettevõtjad ei varja oma erutust, sest siidri ja longero maksutase tõuseb Soomes tolliameti tõlgenduse tõttu 41 protsenti, kirjutas Kauppalehti.

Juba uuel nädalal soomlasi tabav äkiline maksutõus põhineb juunis vastu võetud Euroopa Liidu määrusel, mis tõstab siidrid ja longerod seni kehtinud maksuklassist 2206 kategooriasse 2208.
Soome tööstusettevõtted on šokeeritud kiirest ajakavast ja üksnes määruse tõlgenduse põhjal tehtud otsusest.
Muudatus puudutab eelkõige Soomes armastatud mustika-, maasika-, jõhvika- ja teiste sarnaste maitsetega siidreid ja longeroid.
Maksutõus jõustub Soomes juba kolmapäeval, 26. juunil.

"See on arusaamatu tõlgendus ja eelnevgi tõlgendus oli maitsestatud siidrite osas ebaselge," ütles Soome õlletehaste liidu tegevjuht Riikka Pakarinen.

Euroopa Liidu määrus ütleb, et juhul, kui lisandite tõttu on jook kaotanud teatud puuviljast või looduslikust tootest valmistatud joogi maitse, lõhna ja / või välimuse, tuleb kõnealused tooted klassifitseerida kõrgema maksumäära alla.

Soomes toodetakse paljusid maitsestatud siidreid ja longeroid lõhna- ja maitseainete või mahlade lisamisega. Õlletehas kaitsevad seisukohta, et kui jookidele ei ole lisatud destilleeritud alkoholi, ei tohiks neid viia kõrgema maksumääraga kategooriasse.

Loe lähemalt Kauppalehtist.