Soome Varustuskindluskeskus asub kaubaveo tagamiseks laevafirmasid toetama – osa saab ka Tallink

 (4)
Soome Varustuskindluskeskus asub kaubaveo tagamiseks laevafirmasid toetama – osa saab ka Tallink
Foto: Tallink

Soome Varustuskindluskeskus (HVK) teatas, et käivitab kiiresti toetusmeetmed, mille eesmärk on tagada eriti varustuskindluse seisukohalt tähtsad kaubavood Soomest Rootsi ja Eestisse ning edasi Kesk-Euroopasse.

Koroonaviiruse epideemia tõrjemeetmed on nüüd praktiliselt lõpetanud reisiparvlaevade reisijateveo, mille tulu on vältimatu tegevuse tasuvuse jaoks. Seetõttu tagame me kaubaveod lähikuudel, võttes tarvitusele meetmed,“ ütles HVK tegevjuht Tomi Lounema, vahendab Iltalehti.

Asi toimib nii, et transpordifirmad maksavad laevareisi eest endisel viisil laevafirmale. Lisaks sellele hakkab Soome riik maksma laevafirmadele toetust, millega kaetakse kaubaveotulude ja majanduslikult tasuvaks liiklemiseks vajaliku tulude taseme vahe. Erakorralist toetust võib saada ka tagantjärele. Toetusega tagatakse liikluse toimumine tasuvuspiiril.

HVK on valmis kasutama toetusteks 45 miljonit eurot.

Toetust antakse järgmisel kolmel kuul ja selle jätkamist kaalutakse, kui epideemiaalane olukord seda nõuab. Kaubaliiklus tagatakse, kuni olukord normaliseerub.

HVK teatel puudutavad toetused viit Soome, üht Rootsi ja üht Eesti lipu all olevat reisiparvlaeva. Need liiklevad Helsingi-Tallinna, Turu-Stockholmi ja Vaasa-Umeå liinidel.

Seotud lood:

Toetust saavaid laevafirmasid on viis: Tallink Silja (Baltic Princess, Galaxy), Viking Line (Amorella, Viking Grace), Eckerö Line (Finlandia), Tallink (Megastar) ja Wasa Line (Wasa Express).

Saksamaale ja mujale Euroopasse suunduvad RoRo ja RoPax laevad toetust ei saa, sest see on HVK hinnangul turutingimustel toimuv tasuv tegevus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!