St Ola proovireis Sillamäelt Kotkasse


6. juuni (Ärileht Online) - Neljapäeval, 9.juunil teeb Saaremaa Laevakompanii parvlaev St Ola proovireisi Sillamäelt Kotkasse. Juunis toimuv proovireis on esimeseks sammuks 17. mail 2006 käivituvale regulaarsele laevaliiklusele Sillamäe ja Kotka vahel.

?Valmiva Sillamäe sadama ja regulaarse laevaliikluse käivitamine Sillamäe ja Kotka vahel avab maakonnale täiesti uued turismi- ja transiidivõimalused. Täna sõidab Tallinna ja Helsingi vahel üle kuue miljoni inimese aastas, osa neist eelistaksid kindlasti kasutada uut laevaliini,? ütles Ida-Viru maavanem Ago Silde.

Uus laevaliin avab uued koostöövõimalused kahe geograafiliselt sarnase regiooni vahel ? mõlemad asuvad Euroopa Liidu idapiiril, mõlemal on piir Venemaaga. Järgmise aasta mais avatav laevaliin Sillamäe-Kotka liinil annab uue tõuke koostööks Lõuna-Soome ja Peterburi piirkonnaga nii transiidi- kui turismivallas.

Silde sõnul viiakse proovireisiga üle lahe ka 50 Ida-Virumaa tantsijat ja pillimeest. Lisaks taidlejatele esindavad Ida-Virumaad Koulovas ka umbes 50 ettevõtjat turismi-, majutus-, SPA-, toitlustus-, käsitöö- ja muudest ettevõttest.