"Tõstmine peegeldab seda, mida näeme kui Eesti konsusel põhinevat poliitikat, majanduslikku paindlikkust, läbipaistvat ja tootlikku avalikku sektorit, korralikku rahandust ja tugevaid majanduskasvu võimalusi," kirjutas S&P oma teates.

Agentuuri sõnul näitas Eesti oma pühendumust konservatiivsele rahapoliitikale aastatel 2008-2011.

"Ja kuigi majanduse kumulatiivne kahanemine reaal-SKPs oli ligi 20 protsenti kahe aasta jooksul koos järsult langenud reaalpalkadega ning tõusva tööpuudusega, ei kerkinud eelarve puudujääk üle kolme protsendi SKPst aastatel 2008-2010, kuna valitsus võttis kasutusele meetmed (näiteks avaliku sektori palkade kärpimine ning käibemaksutõusud), mis konsolideerisid riigi rahandust," leidis reitinguagentuur.

Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku sõnul peegeldab reitinguagentuuri otsus eelkõige Eesti majanduse usaldusväärsuse kasvu. „Euroalas jätkuv võlakriis näitab veelkord, kuivõrd oluline on hoida riigirahandus korras. Seetõttu on Eestil vajalik järgida eelarvestrateegiat ja saavutada koondeelarve ülejääk 2013. aastal. Samuti tuleks hiljutise kriisikogemuse valguses Eesti eelarvepoliitika raamistikku täiendada, et edaspidi kulude kasvu paremini ohjeldada,“ ütles Kaasik.

S&P kohaselt jääb Eesti lähiaja majanduskasvu vedama investeeringute kasv, niisamuti eratarbimise taastumine. Majandusjõudluse olulisemaks riskiks nimetab agentuur Eesti peamiste kaubanduspartnerite majanduskasvu aeglustumist.

„Eksporditulude hoogustumisele toetudes on Eesti majandus jõudsalt taastunud pärast sügavat langust. Endiselt tuleks aga säilitada valvsus väliskeskkonna suhtes, sest ebakindlus tuleviku osas on jätkuvalt suur. Väikse avatud majandusena tuleks paranenud majandusolukorda kasutada ka reservide taastamiseks,“ kommenteeris Kaasik.