Starmani suuromanikku süüdistatakse siseinfo kasutamises


Starmani suuromanikku süüdistatakse siseinfo kasutamises
Foto: Andres Putting

Põhja Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab Indrek Kuivallikut selles, et ta omas siseteavet Starmani aktsia ülevõtmispakkumise fakti ja aktsia hinna kohta enne, kui see oli saanud avalikuks, ja tegi OÜ Polaris Invest nimelt aktsia ostu-müügitehingud.

Sellisel viisil teenis süüdistatav kasumit üle 520 000 krooni. Tehingud toimusid 2008. aasta novembrist detsembrini, kirjutab aripaev.ee.

Nimelt oli OÜ Polaris Invest kuni 29. detsembrini 2008. a AS Starman suuraktsionär. Seega sai OÜ Polaris Invest süüdistuse siseteabe väärkasutamises juriidilise isikuna.

2008. aasta oktoobri algul andis Tallinna börs Starmani juhatuse liikmele Peeter Kernile ja nõukogu liikmele Indrek Kuivallikule rohelise tee müüa maha osa neile kuulunud Starmani aktsiatest. Tallinna börsile kinnitasid mõlemad mehed, et tehinguid ei tehta siseteabe põhjal.

Sama kuu keskel teatasid suuromanikud, et ettevõte on plaanis börsilt ära viia. 2009. aasta märtsi lõpus kaubeldi Tallinna börsil viimast päeva Starmani aktsiatega.