Statistikaamet selgitab, millise pitseri koroonapandeemia raudteevedudele vajutas

 (2)
Raudtee.
Raudtee.Foto: Rauno Volmar

Sel suvel sõitis rongiga 1,5 miljonit reisijat ja raudteel veeti 4 miljonit tonni kaupa. Raudteeveod toimusid juunis, juulis ja augustis küll eelmisest aastast väiksemas mahus, aga suve lõpp näitas nii reisijate kui ka kaupade veos mõningaid taastumise märke, teatas statistikaamet.

Suvekuudel oli kõige vähem rongisõitjaid juunis - 466 000 - ja ka veetud kaupade maht oli siis väikseim - 1,3 miljonit tonni.

Statistikaameti analüütiku Birgitta Ojamaa sõnul ei ole rongisõitjate ja kaupade vedu raudteel veel eelmise aasta tasemeni jõudnud, kuid olukord on siiski paranemas. „Augusti andmed näitavad, et võrreldes eelmise kuuga suurenes nii reisijate kui ka veetud kauba koguste arv märgatavalt," täiendas Ojamaa.

Augustis suurenes raudteereisijate arv võrreldes juuliga 11% võrra, kui sõitjaid oli 564 000. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes oli sõitjaid ligi viiendiku võrra vähem. Kaupu veeti raudteel ligi 1,4 miljonit tonni, mis on eelmise kuuga võrreldes 4% enam, kuid eelmise aasta augustist 6,5% vähem.