Statoil ja Olerex kemplevad Märjamaa krundi pärast

 (7)
Statoil ja Olerex kemplevad Märjamaa krundi pärast
AP/Scanpix

Tallinn-Pärnu maanteel Märjamaa külje all Orgital asuva Statoili tankla kõrvalkrundile soovib Olerex rajada oma tankla ning teenindusjaama. Detailplaneeringu kehtestamine venib Statoili vastuseisu tõttu.

„Oleme detailplaneeringu vastu võtnud ja avalikustamiseks saatnud ning vallavalitsus on planeeringuga nõus,“ kommenteeris Märjamaa abivallavanem Triin Matsalu Kõrtsu kinnistu ümber tekkinud vaidlusi, kus hetkel asub Plekoltee kohvik, vahendab aripaev.ee.

Sügisel toimus kinnistu detailplaneeringu avalik väljapanek, misjärel Statoil esitas omapoolsed vastuväited. Täiendav avalik arutelu leidis aset 14. detsembril, kus kompromissi ei saavutatud. Statoil ei nõustunud vallavalitsuse seisukohtadega ning palub vallavalitsuselt uut põhjendatud vastust nende poolt esitatud vastuväidetele. Hetkel on vastus vallavalitsuses koostamisel ja see peaks valmima uue aasta esimese nädala jooksul.

Matsalu kinnitusel on vallavalitsus ka pärast Statoili vastuväiteid planeeringuga nõus ning peab lihtsalt täpsemalt põhjendusi andma kui seda tehti esimeses kirjas.