Statoili talvediisel õigustas ennast külmalaine ajal


Statoili talvediisel õigustas ennast külmalaine ajal
----

Eesti Statoili poolt eelmise aasta detsembris turule toodud uus kõrgema kvaliteedi ja külmakindlusega talvediisel Fortis on end viimaste päevade külmalaine käigus igati õigustanud, teatas Eesti Statoili turundusjuht Hede Kerstin Luik.

Luige sõnul on viimase nädala madal temperatuur kõiki diiselautode omanikke sundinud suuremat tähelepanu pöörama oma sõidukite kütuse kvaliteedile ja Statoili talvediisli läbimüük on märgatavalt suurenenud. "Viimased päevad on ilmekalt näidanud, et Eesti on ikkagi Põhjamaa ning siin kasutatavatele talvistele autokütustele peavad olema kõrgemad nõudmised kui Euroopas. Näiteks Lätis kehtivad kvaliteedinõuded talvediislile on madalamad kui Eestis ja seal on viimastel päevadel olnud mitmeid juhtumeid, mil diiselkütus on külmalaine tõttu hangunud ja autod teele jätnud," märkis Luik. Eesti Statoili talvediisel Fortis vastab tema sõnul Eestis talvediislile kehtestatud kvaliteedinormidele ja seda imporditakse Porvoo rafineerimistehasest.

Statoili talvediisli Fortis külmakindlus on tagatud kuni -35 kraadise välistemperatuurini. Fortise koostis tagab kütuse paremad määrimisomadused, hoiab sisselaskesüsteemi puhtana, tõstab tsetaaniarvu, hoiab ära rooste tekke paagis ja vahu tekke tankimisel.