Suhkrumaks jõustub ilmselt tuleva aasta keskel. Kalvi Kõva: mida paremas seisus on majandus, seda rohkem ostavad vanemad Coca-Colat

 (36)
Karastusjoogid
KarastusjoogidFoto: Priit Simson

Magustatud jookide maksustamise eelnõu jõustub tõenäoliselt järgmise aasta juulist ning suuri muudatusi sellesse ei kavandata, selgitas riigikogu rahanduskomisjoni esimees ja keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Riigikogu rahanduskomisjon asub esmaspäeval taas tegelema suhkrumaksu eelnõuga, mille president juunis välja kuulutamata jättis.

Stalnuhhin rääkis ERR-ile, eelnõu on plaanis täpsustada selles osas, millele viitas president. Muid muudatusi või leevendusi kavas pole.

Teise kvartali üllatavalt suur majanduskasv ning augustikuine kiire hinnatõus eelnõu menetlemist ei mõjuta.

"Kui te tuletate meelde sotsiaalminister [Jevgeni Ossinovski] põhjendust, siis esikohal on ikkagi tervislik pool. Ma olen ise ka selline inimene, kes igapäevases elus püüab suhkru tarbimist vähendada," ütles Stalnuhhin.

Rahanduskomisjoni liige ja sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva toonitas samuti, et hea majanduskasv ei vähenda rahva tervise tähtust.

"Mida paremas seisus on majandus, seda rohkem ostavad võib-olla vanemad lastele Coca-Colat. See [majanduskasv] ei vähenda teema tõsidust," ütles Kõva.

President jättis suhkrumaksu välja kuulutamata seetõttu, et pidas põhiseaduse vastaseks maksuerandit, mille seadus andis laevast või lennukist kaasa ostetud jookidele.

See punkt hääletati üksmeelselt eelnõusse rahanduskomisjonis. Ettepaneku tegi Tallink.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.