Suri kruiisilaevanduse gigandi asutaja

 (3)
Royal Caribbean Cruises
Royal Caribbean CruisesFoto: Scanpix/ AP

Kruiisilaevandusgigandi Royal Caribbean Cruises norralasest asutaja suri laupäeval Hispaanias Palmas, teatas laevakompanii.

Arne Wilhelmsen oli 1968. aastal üks kolmest Royal Caribbean Cruises asutajast. Tänaseks on ettevõte kasvanud üheks maailma juhtivaks kruiisilaevanduskompaniiks. Wilhelmsen juhtis oma äriimpeeriumit läbi AWilhelmsen Groupi, mille suurimaks varaks oli Royal Caribbean Cruises'e aktsiapakk.

Forbesi Norra rikaste edetabelis oli Wilhelmsen ja tema perekond 1,9 miljardi dollari suuruse varandusega kaheksandal kohal. Varandus on kiiresti kahanenud, kuna koroonaviiruse COVID-19 kriis lõi rängalt kruiisilaevandust. Aasta algusest kukkus aktsia hind ligi 70 protsenti.

Ettevõte ei avaldanud surma põhjust, kuid Norra majanduslehe Dagens Naeringslivi andmetel oli 90-aastane mees juba mõnda aega haige.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!