Surnud kuulsused teenivad endiselt meeletuid summasid. Popikuningas tegi absoluutse rekordi

 (1)
Surnud kuulsused teenivad endiselt meeletuid summasid. Popikuningas tegi absoluutse rekordi
Foto: MEGAN LEWIS, Reuters

On kuulsusi, kes toovad oma pärijatele raha sisse aastaid või koguni aastakümneid pärast nende surma. Üks mees on teistest ses osas väga palju edukam, kirjutab Celebrity Networth.

Nimekirja tipus on popikuningas Michael Jackson ning seda eelkõige seetõttu, et müüdi maha tema ATV/Sony Musicu muusikakataloog. Teistes seas olid seal ka mitmete The Beatlesi laulude õigused, aga ka Beyoncé, Lady Gaga ning Taylor Swifti lood. Selle müügist teenis Jacksoni varahaldus 750 miljonit dollarit. See tähendab ühtlasi, et Jacksoni aasta on läbi aegade olnud parim, mida kuulusused on kunagi näinud, olgu nad elus või surnud. Kokku on ta 2016. aastal teeninud 825 miljonit dollarit. Tema kogu vara väärtus on nüüd ligi miljard dollarit. Kõik tema võlad, mis mehel surma-aastal ehk 2009. aastal olid, on ära makstud. Jacksoni pärijatele tuleb raha ka mehe enda muusikast ning Las Vegase etendusest.

2016. aasta on olnud karm. Nimekirja on lisandunud kolm nime - aprillis meie seast lahkunud Prince ning jaanuaris surnud David Bowie ning golfilegend Arnold Palmer. Prince tuli tabelis 25 miljoni dollariga 5. kohale. Tema teenistus võib järgmisel aastal tõusta, kui tema Paisley Parki häärber avatakse muuseumina.

David Bowie 2016. aasta sissetulek on olnud 10,5 miljonit ja sellega on ta nimekirjas 11. kohal. Tema viimane album „Blackstar" tuli lettidele kõigest kaks päeva enne mehe surma.

Seotud lood:

Tabelis on teisel kohal koomiksitegelase Snoopy autor Charles Schwartz.

2016. aasta enim teeninud surnud artistid:

13. Elizabeth Taylor - 8 miljonit dollarit

12. Steve McQueen - 9 miljonit

11. David Bowie - 10,5 miljonit

10. Bettie Page - 11 miljonit

9. Albert Einstein - 11,5 miljonit

8. John Lennon - 12 miljonit

7. Theodor „Dr Seuss" Geisel - 20 miljonit

6. Bob Marley - 21 miljonit

5. Prince - 25 miljonit

4. Elvis Presley - 27 miljonit

3. Arnold Palmer - 40 miljonit

2. Charles Schulz - 48 miljonit

1. Michael Jackson - 825 miljonit