Süüdistused rahapesus ja omastamises võtsid Tiiu Järviste sõnatuks

 (57)
Tiiu Järviste
Tiiu JärvisteFoto: Andres Putting

Rahapesukahtlusega kinni peetud ärinaine Tiiu Järviste, keda kahtlustatakse lisaks ka 8 miljoni euro omastamise katses, ütles, et ei suuda uskuda, et tema ettevõttes on tehtud kahtlasi tehingudi, kirjutab Äripäev.

„Ma ei suuda ja ei taha uskuda, et ettevõtte töötajaid selliseid kahtlaseid tehinguid tegid,“ kommenteeris Tiiu Järviste. Lausa sõnatuks võttis tema sõnul aga talle esitatud 8 miljoni euro omastamise kahtlus.

„See oli ühe korrespondentpanga kontol olev raha, mille Läti rahapesu andmebüroo külmutas peale seda, kui Eesti finantsinspektsioon kevadel meilt tegevuslitsentsi ära võttis. Me tahtsime selle raha kliendile tagastada, aga ei saanud,“ selgitas Järviste.

Loe lähemalt Äripäevast.

Prokutuur ja keskkriminaalpolitsei andsid täna teada, et esmaspäeval, 9. detsembril peeti rahapesukahtlusega kinni kolm GFC Good Finance Company AS töötajat, kellest kaks Harju Maakohus vahistas. Ühele kinnipeetule esitati kahtlustus ka omastamise katses. Selleks oli ettevõtte nõukogu esinaine Tiiu Järviste, kel oli veel kevadel ettevõttes ka 90,4% osalus.

Ettevõtte tegevuse peatas finantsinspektsioon juba selle aasta kevadel rahapesu puudutavate seaduserikkumiste pärast. Järviste lubas siis finantsinspektsiooni vastu kohtusse minna.