Suur odavmüük jäi ära. Baltman lubas võlausaldajale võla ära maksta

 (8)
Suur odavmüük jäi ära. Baltman lubas võlausaldajale võla ära maksta
Foto: oksjonikeskus.ee kuvatõmmis

Juuni lõpus ja juuli alguses oleks pidanud Oksjonikeskuse veebilehel toimuma kaks põnevat oksjonit, kus kohtutäituri kaudu oleks müüki läinud rõivatootja Baltika tütarfirmade vara. Teiste seas poetäis riideid ja aksessuaare. Kohtutäitur täitis seejuures Kawe Investi korraldust, kes kasutas oma pandiõigust. Oksjonid jäid aga toimumata.

Müüki pidid tulema näiteks Baltman Outleti riided ja muu vara, mis asub Veerenni tänaval paiknevas Baltika peamajas, Baltika-nimelises kvartalis. Kokku oleks pakkumisele läinud umbes 7000 eset, teiste seas näiteks sadu paare viigipükse, kampsuneid, särke jne. Kõige selle alginnaks oleks olnud 0 eurot.

Kawe Investil on Baltikaga mitu aktiivset rendilepingut, aga Baltika ei maksa neile sentigi. Juba mõnda aega.

„Rendilepingud on nii tootmishoone, laohoone, büroo kui poe osas. Kui renti ei maksa, siis kasutame pandiõigust," ütles Kawe Investi juht Jaanus Kosemaa juunikuus Ärilehele.

Oksjonid jäid ära

Vahepeal on osapooled aga saanud kokkuleppele ning oksjonid on peatatud.

„On lootust, et saame jooksva võla osas kokkuleppele. Pandi realiseerimine ei ole majanduslikus mõttes kummalegi kasulik, seega loodame parimat, eriti kui peale koroona on ka kaubandus natuke elavnenud," ütleb Kosemaa nüüd.

Loe algset lugu siit.

Baltika juhi vastulauset aga siit.