Suur segadus: kuhu võisid kaduda Sutteri farmi 1000 lammast?

 (111)
Saaremaa Ökoküla lambad
Saaremaa Ökoküla lambadFoto: DELFI

Kahe aastaga on salapärastel asjaoludel kadunud Eesti Energia juhile Hando Sutterile kuuluva AS-i Saaremaa Ökoküla loomadest üle 1000 lamba. Kuhu loomad kaduda said, uuris ajaleht Meie Maa.

Eelmisel suvel ametisse asunud AS-i Saaremaa Ökoküla juhatuse esimees Meelis Laido uuris juhtunut esialgu omal käel, kuid see ei viinud kuhugi. Kuidas saab nii palju lambaid ära kaduda? "Kas on lihaks tehtud või uus kari tekitatud?

Keegi ei oska öelda. Mitte mingeid märke ei ole. Käisin ise Vilsandi saare läbi, kus ka lambaid karjatati. Üks versioon on, et nad sinna ei jõudnudki," rääkis Laido.

Asjaolud jäid segaseks

Kuna asjaolud jäid segaseks, tegi Meelis Laido 2015. aasta lõpus politseile avalduse 200 pärandkooslustel karjatatud lamba kadumise kohta. Kuidas sai 200-st kadunud lambast ühtäkki 1000?

"See 200 puudutas ühte kohta, Vilsandit. Tegime ühe paiga kohta avalduse, aga kadunud lambaid tuli teistelt karjamaadelt veel juurde. Vilsandil jäi lõpuks kadunuks 299 lammast," väitis Laido, kelle sõnul kadus näiteks Lõmalas tee ääres asuvalt karjamaalt 44 Saaremaa Ökoküla lammast.

Loe pikemat lugu Meie Maa veebist.