Suur tõus autoturul jätkus ka oktoobris

 (2)
Toyota Pruis PHEV
Toyota Pruis PHEVFoto: Taavi Arus

Esimesed kaheksa kuud suhteliselt stabiilsena püsinud uute sõiduautode müük kasvas jõuliselt juba teist kuud järjest ja oktoobris müüdi uusi autosid 14,4% jagu enam kui mullu.

Esimest korda käesoleva aasta jooksul müüdi ühes kuus rohkem kui kaks tuhat autot, täpsemalt 2049 uut sõiduautot, teatas AMTEL.

Kokku on 2014. aasta kümne kuuga müüdud 17923 uut sõiduautot, mida on 5,7% jagu enam kui möödunud aasta samal perioodil. Tänavu on autoturul pidevalt püsinud kõrge ka uute sõiduautode osakaal kogu autoturust ja oktoobris oli see 46%. Turusegmentidest on jätkuvalt populaarseim väike keskklass (33%), järgnevad maasturid (28%), väikeautod (13%) ja keskklassi autod (13%).

Automarkide populaarsuse edetabelis püsivad esimestel ridadel ikka samad nimed, mis varemgi. Edukaim oli oktoobris Toyota 326 müüdud autoga, järgnesid Volkswagen 184 ja Škoda 175 autoga.

Samas oli jälle müüduimaks mudeliks Škoda Octavia 106 autoga ja sellele järgnesid kolm Toyota mudelit, RAV4 müüdi 68 tükki ning Aurist ja Avensist mõlemat 63 autot. Elektriautode müük oli jätkuvalt heas hoos, sest klientidele anti üle 41 uut elektriautot.

Kui sõiduautode müük on teinud kahe viimase kuu jooksul suure hüppe, siis tarbesõidukite turg püsib suhteliselt stabiilne. Nii ka oktoobris, mil müüdi kokku 385 uut tarbesõidukit. Kümne kuuga on turg tänavu kasvanud umbes 3% võrra.

Oktoobris oli edukaim Peugeot 67 müüdud sõidukiga, järgnesid Citroen 56 ja Volkswagen 45 müüdud tarbesõidukiga. Veokite segmendis tegid oktoobris väga eduka tulemused Scania ja Volvo, vastavalt 42 ja 25 müüdud veokiga.