Suurbritannia lennutab Ida-Euroopa põllutöölised tšarterlendudega kohale

 (27)
Põllutööd Suurbritannias.
Põllutööd Suurbritannias. Foto: Scanpix/ Joe Giddens, PA

Põllutööliste nappuses vaevlev Suurbritannia lennutab vajalikud töötajad kohale Ida-Euroopast.
Erafirma Air Charter Service’i esimene, 150 Rumeenia põllutöölisega lend maandub täna Stanstedi lennujaamas, kirjutab BBC.

Kokku peaks kuni juuni lõpuni põllutöölisi kohale lennutatama kuue reisiga.
Töölised tuuakse lennukiga Ida-Euroopast Iasist, enne seda mõõdetakse nende temperatuuri ning nad peavad täitma tervisalase küsimustiku. Lennujaamast viiakse töötajad farmidesse minibussidega.

Air Charter Service on viimastel nädalatel juba toonud 1000 farmitöötajat Bulgaariast ning Rumeeniast Saksamaale.

Valitsusagentuur Defra kutsub ka Suurbritannia inimesi põllumajandustöödel osalema, et tagada vajaliku toidu kasvatamine.

Suurbritannia vajab 70 000 puu- ning köögiviljakorjajat ning põllumeeste ühendus on kutsunud Suurbritannia enda töötajaid osalema moodsa aja nn maa-armees.

Ühenduse asepresident Tom Bradshaw ütles BBCle, et need farmerid, kes sõltuvad värskete puu- ja köögiviljade ning lillede kasvatamisel, koristamisel ning pakkimisel hooajatöölistest, on väga mure, et koroonaviiruse põhjustatud piirangud ei luba neil kriitiliselt olulist tööjõudu saada.

Seotud lood:

Sestap kutsuski Bradshaw kõiki huvitatuid põllumajandustööjõu vahendajatega ühendust võtma. Kampaania on eelkõige suunatud tudengitele ning töö kaotanud kohvikute, baaride ning kaupluste töötajatele.

Suurbritannia on uute töötajate palkamiseks rakendanud mitmeid skeeme ning tundub, et need kannavad ka vilja. Nii on tööportaalis Totaljobs nädala jooksul farmitöödest huvitatud 50 000 korral. See tähendab, et otsingusõnade „puuviljakorjaja“ ja „põllutööline“ kasutamine on kasvanud vastavalt 338% ja 107%.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!