Suurbritannia rahandusminister keeldus ütlemast, et eurotsoon püsib

 (81)
Suurbritannia rahandusminister keeldus ütlemast, et eurotsoon püsib
Reuters/Scanpix

Suurbritannia rahandusminister Mark Hoban tunnistas parlamendi ees kõneldes, et London valmistub eurotsooni lagunemiseks.

47-aastane nooremminister andis vastukäivaid kommentaare selle kohta, mida Kreeka maksejõuetus Suurbritanniale kaasa tooks, vahendab Euobserver.

Hoban alustas:“ Ma ei spekuleeri selle üle, mis võib või ei või juhtuda… Liikmed nõustuvad, et oleks kohatu arutada nende stsenaariumite detaile.“

Seejärel keeldus ta mitmeid kordi ütlemast, et Suurbritannia usub eurotsooni püsivusse.

Suurbritannia endine välisminister Jack Straw ütles, et sõnade taha pugemise asemel tuleb tunnistada, et eurotsoon ei jää püsima.

„Kuna euro oma praeguses vormis laguneb, kas pole siis parem kui see juhtub kiirelt, mitte aeglast surma?“ küsis Straw.

Hoban tunnistas, et Inglise keskpank, riigikassa ning finantsteenuste amet arutavad erinevaid stsenaariume ja turusündmusi.

„Ma ei kommenteeri seda, kas eurotsoon jääb püsima. See kriis ilmselgelt peegeldab pinget, mille all eurotsoon on,“ ütles Hoban.

Minister lisas, et kui Kreeka muutub maksejõuetuks, kaotavad briti pangad riigi võlakirjadesse investeeritud 2,8 miljardit eurot. Straw lisas, et kui arvesse võtta kõik võlaliigid, kaotavad briti pangad 13 miljardit, prantsuse omad 34 miljardit ning saksa pangad 53 miljardit eurot.