Suurepärane uudis Kuressaare haiglale kingitusi ja annetusi teinud ettevõtjatele: riik vabastab nad tulumaksu maksmisest

 (44)
Kuressaare haigla
Kuressaare haiglaFoto: Marko Mägi

Täna otsustas rahanduskomisjon kirjutada nende laualt läbi käinud lisaeelarvesse perioodil 12. märtsist 1. juulini Eesti haiglatele heategevuslikul eesmärgil tehtud kingituste ja annetuste tulumaksuvabastuse. Teema ise on ennekõike Kuressaare haiglale tehtud kingituste ja annetuste kontekstis üles kerkinud.

Riigikogu rahanduskomisjon vaatas täna läbi lisaeelarvele ja sellega seotud abipaketi eelnõudele laekunud muudatusettepanekud ja otsustas saata eelnõud teiseks lugemiseks täiskogu istungile esmaspäeval, 13. aprillil.

Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul vaadati läbi fraktsioonidelt ja saadikutelt laekunud muudatusettepanekud ja nendele pakutud katteallikad. Komisjon tegi samuti oma muudatusettepanekud lisaeelarve eelnõu muutmiseks ja täiendamiseks.

„Olulisemad muudatused olid: näiteks anti KredExile võimalus väljastada elamumajanduse rekonstrueerimiseks mõeldud laene, mis on eriti tähtis maapiirkondade probleemide lahendamiseks. Samuti vabastati üheks aastaks kõik Eesti sadamatesse või sadama reidile sisenevad laevad veeteetasu maksmisest,” loetles Kokk.

Ühtlasi märkis ta, et komisjon otsustas tulumaksust vabastada ajavahemikul 12. märtsist 1. juulini ka Eesti riigi- või kohaliku omavalitsuse üksuse asutusele, hoolekandeasutusele või Eestis asuva haigla pidajale heategevuslikul eesmärgil tehtud kingitused ja annetused. Viimane on hea uudis ennekõike kõigile neile ettevõtjatele, kes on viimastel nädalatel nii kingituste kui annetustega toetanud Kuressaare haiglat.

Seotud lood:

Selle nädala alguses kirjutas Saare maakonna leht Meie Maa, et Kuressaare haiglale maskide, kaitseriiete ja muu vajaliku soetamiseks seoses võitluses koroonaviirusega raha annetades peavad annetavad ettevõtjad arvestama, et annetuste pealt tuleb maksta tulumaks. Eraisikust annetajatel seda probleemi ei ole.

Sama kinnitas teisipäeval Ärilehele ka maksu- ja tolliameti kommunikatsioonijuht Gea Otsa, kelle sõnul oli Kuressaare haigla ka ise juba eelmisel nädalal uurinud, kas oleks võimalik neile niigi keerulises majanduslikus olukorras appi tulnud ettevõtteid tulumaksu maksmisest vabastada.

„Meie soovitus neile oli, et kõige kiirem lahendus on annetusi koguda koostöös mõne juba tulumaksusoodustuse nimekirja kuuluva MTÜ-ga,” rääkis Otsa. Ta rõhutas, et maksu- ja tolliamet ise ei saa mingeid erandeid teha, kuna peab lähtuma nendest reeglitest, mida praegu kehtivad seadused ette näevad.

„Haiglatele pole võimalik erandit teha ega neid tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja arvata, kuna nende põhikorrad ei vasta tulumaksuseaduses sätestatud tingimustele,” lausus maksu- ja tolliameti esindaja teisipäeval.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!