Suurettevõtja: kuidas ühendada lätlaste paindlikkus eestlaste reeglikummardamisega?

 (20)
Jaan Puusaag
Jaan PuusaagFoto: Vallo Kruuser

Ehitusvahtude tootja Krimelte omaniku Jaan Puusaagi sõnul ei ole Eesti riigi jaoks isiklik lennufirma kõige tähtsam. "Olulisem on lennujaam, kuhu lennufirmad tahavad lennata. Ma ei usu, et keegi valib lendu lennufirma järgi, pigem ikka selle järgi, kuhu lend läheb ja mis see maksab," arvab Puusaag.

"Estonian Air on pigem olnud kuulus ebakindla variandina jätkulendude jaoks, kuna väikese lennupargi tõttu on palju hilinemisi. Kui tekiks oht, et keegi enam Tallinnasse lennata ei taha, siis peaks muretsema isolatsiooni jäämise pärast," räägib Puusaag.

Riikliku lennufirmale kulutamise asemel võiks selle raha eest Puusaagi meelest pakkuda pigem "tasuta lennujaama". "Lennujaama toetamine riigi poolt on näiteks lubatud Euroopa Liidu reeglite kohaselt, erinevalt lennufirmast. Mõistlik lahendus oleks ka liituda Air Balticuga, kes juba praegu on mitmed olulised otseliinid Tallinnast ette võtnud. Ei oska ainult ette kujutada, kuidas ühendada lätlaste paindlikkus eestlaste reeglikummardamisega," muigab ärimees.