Suurimad bussiettevõtted kohtuvad ministriga


Suurimad bussiettevõtted kohtuvad ministriga
Bussifirmad loodavad riigilt mõistvat suhtumist.Terje Lepp

Kolm Eesti suurimat busiettevõtet ATKO grupp, Sebe ja GoBus ning Eesti transpordi ametiühing arutavad täna majandus- ja kommunikatsiooniminstri Edgar Savisaarega, kuidas reisijaid paremini teenindada ning kuidas finantseerida bussijuhtide palgatõusu ja teeninduskvaliteeti.

TKO Grupi nõukogu esimehe Arvo Sarapuu sõnul on kolm Eesti suuremat busiettevõtet ATKO Grupp, Sebe ja GoBus ja Eesti Transpordi Ametiühing sarnastel seisukohtadel, et reisijateveo käekäik on arenenud riigi peegel ning Eesti olukord on tulevikuperspektiivis murettekitav. Kõik kolm ettevõtet teenindavad praegu 75 protsenti kogu liinimahust väljaspool Tallinna linna.

Ühistransporti panustamine aitab vähendada koormusi teedel ja tänavatel, vältida raskeid liiklusõnnetusi ning tõsta sellega elanike elukvaliteeti. Eestis ei ole see hetkel mõeldav, sest ühistranspordi rahastaamine pole bussifirmade meelest piisav. Senist liinide logistikat tuleb nende sõnul muuta efektiivsemaks, tuleb analüüsida, millised liinid vajavad eelistoetamist.

Sujuva liikluse ja võrdse konkurentsi tagamiseks reisijateveo turul on vaja erinevate riigiasutuste paremat koostööd.


 

Ekspressi konverents 2020