Suurpanga juhiks saab mees, kelle hobideks on plaadikeerutamine ja veinide kollektsioneerimine


Suurpanga juhiks saab mees, kelle hobideks on plaadikeerutamine ja veinide kollektsioneerimine
Goldman Sachsi järgmine juhatuse esimees David Solomon New Yorgi meelelahutusasutuse Libation diskoripuldisFoto: Scanpix/ Reuters

Investeerimispank Goldman Sachs kinnitas, et nende järgmine juhatuse esimees on David Solomon, kes on praegu panga tegevjuht.

Ta võtab panga juhtimise üle Lloyd Blankfeinilt, kes juhtis rahamaja 12 aastat.

Uudis tuli samal päeval kui pank teatas teise kvartali aastasest 44 protsendisest kasvust 2,35 miljardi dollarini, kirjutab BBC.

Tavapäratu on uue pangajuhi puhul see, et ta on suur elektroonilise tantsumuuska entusiast ja tegutseb ka DJ-na esinejanime D-Sol all. Ta armastab pidutseda. Siiski on ta sotsiaalmeedia piltide alusel rõõmsam diskoripuldi taga kui tantsupõrandatel, millest kõnelevad pildid Los Angelesest, Miamist ja Bahama saartelt.

Samuti on pangajuht veinikollektsionäär, kes eelistab võtta restorani kaasa oma veinikeldrist veini, mitte lootes restoranides pakutavale.

Ajal kui läheneb Lehman Brothersi hävingu 10. aastapäev, tähendab Blankfeini lahkumine, et selle ajastu juhtidest jääb panganduses jätkuvalt juhitüüri juurde vaid JPMorgan Chase'i juhatuse esimees Jamie Dimon. Citigroupi tolleaegne juht Vikram Pandit astus tagasi aastal 2012, kui oli kirjeldanud eelnenud viit aastat kui sõjaaega. Bank of America juht Ken Lewis lahkus pangast 2009. aastal.