Swedbank astus seoses poolelioleva uurimisega vastutustundlike ettevõtete seast välja

 (3)
Pangahooned
Pangahooned, SwedbankFoto: Tiit Blaat

Tulenevalt pooleliolevast rahapesuga seotud kriminaalmenetlusest on pangale osaks saanud kõrgendatud tähelepanu laienenud ka tema partnerile Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumile (VEF), mistõttu astus Swedbank menetluse ajaks VEFist välja.

Swedbank peab oluliseks ja tunnustab VEFi pikaajalist rolli vastutustundliku ärikultuuri edendamisel. „Soovime, et VEF saaks jätkata oma missiooni vastutustundliku ärikultuuri edendamisel Eestis, sestap pidasime õigeks käimasoleva kriminaalmenetluse ajaks VEFist välja astuda," ütles Swedbanki kommunikatsioonijuht Kristiina Herodes. Swedbank jätkab igal juhul vastutustundliku ettevõtluse printsiipe järgides. „Oleme üks kõige enam Eesti ühiskonnale tagasi andnud suurettevõtetest, kes tajub hästi oma vastutust ühiskonnas," lisas Herodes.

Swedbankil on kolm toetusfookust: haridus ja rahatarkus, ettevõtlikkuse edendamine ja jätkusuutlik ühiskond. Pank on asutanud ja panustab seni nii sisuliselt kui ka rahaliselt näiteks Noored Kooli, Tagasi Kooli, Terviseradade, Prototroni rahastu ja annetuskeskkonna „Ma armastan aidata" tegevusse.

Ekspressi konverents 2020